Latest From Our Blog

centrum_wolontariatu_pisop

Rusza druga edycja Centrum Wolontariatu!

Centrum Wolontariatu to projekt, który zakłada zbudowanie bazy wolontariuszy przeszkolonych przez specjalistów Fundacji Na Niebiesko w tematyce niedyrektywnych metod nauki i rozwoju przez zabawę, nauczenie rodziców podejścia niedyrektywnego i przygotowanie do pracy z wolontariuszami oraz koordynowanie ich działań.

II edycja projektu finansowana ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich to cykl warsztatów dla grupy 10 wolontariuszy i 10 par rodziców. Po szkoleniu wolontariusze realizują co najmniej 40 godzin pracy z danym dzieckiem z ASD na terenie domu rodzinnego dziecka.

Naszym celem jest rozpropagowanie niedyrektywnych metod pracy z dziećmi z całościowymi zaburzeniami rozwoju, które są możliwe do realizowania przez każdą przeszkoloną osobę. Dzięki Centrum Wolontariatu możemy zapewnić rodzicom pomoc umożliwiającą ciągłą pracę nad rozwojem ich dzieci, niezależnie od sytuacji finansowej.

Dla wolontariuszy* to niesamowite doświadczenie podnoszące poziom świadomości, wiedzy i umiejętności. Zabawa z dzieckiem z autyzmem to fascynująca podróż przez inne postrzeganie. Podróż, którą zapamiętacie na długo. To podróż do krainy akceptacji. Jedziecie z Nami?

Acceptance concept.

Zgłoszenia do 19.06.2015 prosimy przesyłać na adres: fundacja@naniebiesko.pl

Fundacja Na Niebiesko zapewnia:

– szkolenie z zakresu wiedzy o zaburzeniach ze spektrum autyzmu,

– szkolenie z podejścia SEE THE POTENTIAL®,

– umożliwia ukończenie za darmo kursów z zakresu niedyrektywnych metod pracy,

– gwarantuje stałe wsparcie i feedback terapeuty oraz opiekę coacha i psychologa,

– oferuje ubezpieczenie NNW i ubezpieczenie zdrowotne,

– wystawia zaświadczenia o wolontariacie.

 

*uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, którzy nie ukończyli 18 roku życia mogą uczestniczyć w projekcie za zgodą pisemną rodziców.

 

fio_ww_logotyp_kolor     pisop_logo

 

 

Tags

W życiu nie chodzi o czekanie, aż burza minie... Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.

Społeczności