Latest From Our Blog

ulotka_szkola2-01

Projekt LEKCJA AKCEPTACJI w poznańskich szkołach!

DSC01289

Z dniem 02.03.2015 Fundacja NA NIEBIESKO rozpoczęła w poznańskich szkołach gimnazjalnych i licealnych Lekcje Akceptacji!
LEKCJA AKCEPTACJI to projekt, którego celem jest kształtowanie świadomości młodzieży na temat zaburzenia coraz częściej diagnozowanego w ostatnich latach – spektrum autyzmu.
Uczniowie poznańskich szkół w czasie trwającej 60 minut lekcji poznają podstawowe zagadnienia z zakresu funkcjonowania osób z autyzmem, ze szczególnym naciskiem na ich trudności związane z funkcjonowaniem we współczesnym świecie oraz w kontaktach z otoczeniem. Podczas zajęć zostaną przeprowadzone krótkie ćwiczenia, mające na celu zrozumienie, w jaki sposób osoba z autyzmem odbiera świat i reaguje na różne bodźce.
Serdecznie zapraszamy wszystkich wolontariuszy do przeprowadzenia lekcji w szkołach z naszymi pracownikami, wszystkich nauczycieli z powołania do przeprowadzania LEKCJI AKCEPTACJI w swoich szkołach (dostaniecie materiały i scenariusz lekcji) oraz uczniów do zaangażowania swoich szkół do udziału w projekcie!

Projekt realizowany jest przez Fundację Na Niebiesko pod patronatem honorowym Prezydenta Miasta Poznania, patronatem medialnym TVP Poznań i Radio Merkury oraz patronatem naukowym Wyższej Szkoły Pedagogiki i Administracji.

Wszystkich, którzy wzięli już udział w projekcie i chcieliby podzielić się z innymi wrażeniami zapraszamy do wpisów na naszym fanpage’u FB.

 

Tags

W życiu nie chodzi o czekanie, aż burza minie... Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.

Społeczności