Jak się bawić?

zdjęcie (1)

ZABAWA WSPIERAJĄCA ROZWÓJ

Zabawa kojarzy się z przyjemnym spędzaniem czasu wolnego, z relaksem, z aktywnością fizyczną, przebywaniem na wolnym powietrzu. Jednak za rzadko zastanawiamy się nad jej znaczeniem, a w szczególności nad rolą, jaką odgrywa w rozwoju dziecka. Wielu rodziców, nauczycieli i terapeutów bagatelizuje ją na rzecz rozwijania kompetencji poznawczych i umiejętności, stosując formę dyrektywną. Jednak to spontaniczna zabawa ma fundamentalne znaczenie. Wpływa na wszystkie sfery rozwoju człowieka: ruchową, intelektualną, psychiczną i emocjonalną, kształtuje charakter oraz zdolność radzenia sobie ze stresem.

Niby proste a jednak… Okazuje się, że wielu z nas w otoczeniu masy elektonicznych zabawek edukacyjnych zapomniało już jak się bawić, aby dziecko budowało relację z NAMI a nie z plastikowym wytworem wyobraźni sztabu speców od reklamy.

Wierzymy, że wystarczy Wam trochę przypomnieć – zebraliśmy więc przykłady zabaw, jakie na co dzień stosujemy z naszymi dziećmi oraz w terapii i złożyliśmy w tej oto małej broszurce.

A więc…. Bawcie się, akceptujcie i kochajcie! Bezwarunkowo.

Broszura do ściągnięcia: Jak się bawić?

W życiu nie chodzi o czekanie, aż burza minie... Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.

Społeczności