Fundacja

Założyciele

Misją Fundacji Na Niebiesko jest udzielanie profesjonalnej pomocy dzieciom ze spektrum autyzmu i zaburzeniami pokrewnymi oraz ich rodzinom, a także upowszechnianie wiedzy na temat autyzmu i terapii niedyrektywnych.

Wierzymy, że edukacja rodziców, członków rodzin i społeczeństwa jest podstawą do polepszenia warunków życia osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu.

Wierzymy, że każde dziecko ze spektrum autyzmu zasługuje na szansę na sukces!

Katarzyna Wiśniewska

prezes Fundacji

„Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia” A. Einstein

zdjęcie nr1 Kasia Wiśniewska

 

 

Jestem zakręconą mamuśką, nauczycielką nieznającą barier, kobietą, która już zapomniała co to sen.

Całe moje życie pracuję z dziećmi niepełnosprawnymi intelektualnie i cierpiącymi na zaburzenia ze spektrum autyzmu. Najpierw jako wolontariuszka, później studentka, następnie nauczyciel w szkole specjalnej. W 2013 roku u mojej córeczki zdiagnozowano zaburzenia ze spektrum autyzmu, a 2 lata późnej  diagnoza zmieniła się na Zespół Retta.  Jednak przy tematyce autyzmu pozostałam zawodowo.

Dzięki mojej Dorotce zaczęłam bardziej wnikliwie zgłębiać wiedzę z zakresu zaburzeń spektrum autyzmu i metod terapii. Teorię z książek, szkoleń i stron internetowych na co dzień wdrażam w życie rodzinne. Długa ścieżka od nagłego regresu dziecka, poprzez liczne badania i diagnozy ukształtowały mnie jako matkę, ale również jako świadomego terapeutę, nauczyciela. Na własnej skórze przeżyłam trudności z akceptacją, huśtawki emocjonalne i depresję, dlatego wiem, że wsparcia potrzebuje cała rodzina nie tylko dziecko z diagnozą.

Wierzę, że w każdym rodzicu drzemie wielka siła miłości, której potencjał jest nieograniczony, tylko trzeba go obudzić.

Olga Wróblewska

wiceprezes Fundacji

„Autyzm nie jest zaburzeniem mózgu, lecz zaburzeniem, które wpływa na mózg”

zdjecie nr2 Olga Wroblewska

 

Z wykształcenia marketingowiec i PR-owiec, z zawodu sales manager i coach, z zamiłowania mama czteroletniego Alexandra, przyjaciel i podróżnik kulinarny.

Diagnoza syna wtrąciła mnie do czarnej dziury – jedyne co tam znalazłam to wszechogarniająca panika i brak informacji co dalej… Niezmordowana wola walki, dociekliwość i łut szczęścia umożliwiły nam szybką terapię – element najważniejszy w walce z autyzmem, a jakże trudno osiągalny dla wielu.
Rzeczywistość jest bolesna – długie terminy procesu diagnostycznego, kolejki lub brak wolnych terminów terapii, a czas płynie… I ogarnia nas bezsilność…
W takiej chwili zetknęłam się z terapią Growth through Play System oraz programem Son-Rise i w jednej chwili zrozumiałam, co jest najważniejsze.

Efekty liczymy każdym nowym słowem, spojrzeniem, uśmiechem i interakcją. A recepta? Bezwarunkowa miłość, pełne zrozumienie i akceptacja, a przede wszystkim ogromna wiara w potencjał mojego dziecka!

Agnieszka Gapińska

wiceprezes Fundacji

„Do tych dzieci można dotrzeć. Ich własny zamknięty w sobie mały świat można połączyć z radościami naszego świata” B. i N. Kaufman

DSC_0553

 

Kilkunastoletnia praca z dziećmi niepełnosprawnymi, z dziećmi ze spektrum autyzmu pozwoliła mi zrozumieć, że każdy trud się opłaca, a efekty często przekraczają oczekiwania. Wiele czasu minęło, zanim pozbyłam się poczucia beznadziejności, przestałam się bać dziecka i zaczęłam je rozumieć… wtedy moja praca zaczęła mieć sens… I tak połączyłam nasze światy…
Wiem, że odpowiednie metody pracy, podążanie za dzieckiem, uświadamianie rodzin, jak ważna jest ich rola w życiu dziecka z autyzmem – są drogą do postępów.
W życiu – pedagog specjalny, neurologopeda, kobieta, mama, córka, siostra, żona… kolejność? – zależy od chwili… ale  w każdej chwili życia pasjonatka i optymistka.

One thought on “Fundacja
  1. […] was również na stronę Fundacji Na Niebiesko zajmującej się „udzielaniem pomocy dzieciom ze spektrum autyzmu i zaburzeniami pokrewnymi […]

Comments are closed.

W życiu nie chodzi o czekanie, aż burza minie... Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.

Społeczności