Centrum wolontariatu

CENTRUM WOLONTARIATU

Głównym celem Centrum Wolontariatu jest ułatwienie rodzinom znalezienia i wyszkolenia wolontariuszy, którzy będą pracować z dzieckiem autystycznym. Szukamy osób, które chcą pracować na rzecz dzieci niepełnosprawnych. Przeprowadzamy szkolenia i ułatwiamy kontakt z rodzinami.

Rodzice:

Codzienna praca z dzieckiem ze spektrum autyzmu i CZR jest trudna i wymagająca. Niekiedy brakuje energii, cierpliwości i natchnienia do wymyślania nowych zabaw. W takich sytuacjach nieocenioną pomocą są wolontariusze, którzy często wprowadzają do domu powiew świeżego powietrza. Dodatkowa osoba ukierunkowana jedynie na pracę z naszym superwyjątkowym ktosiem daje Rodzicom chwilę oddechu. Kilka minut na nicnierobienie, wypicie kubka kawy, podładowanie akumulatorów – to jest bardzo ważne!

Jeśli szukacie wolontariuszy, interesują Was niedyrektywne metody terapii, to wypełnijcie ankietę i skontaktujcie się z Fundacją Na Niebiesko.
Do pobrania ANKIETA RODZICA

Wolontariusze:

Jeśli chcesz zrobić coś ważnego i wartościowego, zmienić świat na lepszy, postaw pierwszy krok w tym kierunku. Na początek pokoloruj na niebiesko codzienność jednego dziecka. Zostań wolontariuszem Fundacji Na Niebiesko. Dowiesz się, jak fascynujący może być świat autyzmu, poznasz nowatorskie metody pracy i zabawy, zdobędziesz doświadczenie, a przede wszystkim staniesz się Przyjacielem pewnej bardzo wyjątkowej osoby, która tylko czeka, żeby Cię poznać!

Fundacja Na Niebiesko zapewnia szkolenie z zakresu wiedzy o zaburzeniach ze spektrum autyzmu, uczy podejścia SEE THE POTENTIAL®, umożliwia ukończenie za darmo kursów z zakresu niedyrektywnych metod pracy, gwarantuje stałą opiekę terapeuty, feedback, oferuje ubezpieczenie NNW i ubezpieczenie zdrowotne oraz wystawia zaświadczenia o wolontariacie.

Informacje i zgłoszenia: fundacja@naniebiesko.pl

W życiu nie chodzi o czekanie, aż burza minie... Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.

Społeczności