Latest From Our Blog

centrum_wolontariatu_pisop

Centrum Wolontariatu II edycja – wolontariusze już w domach dzieci!

Nasi wolontariusze drugiej edycji Centrum Wolontariatu rozpoczynają podróż do fascynującego świata dzieci z autyzmem!

Za nami cykl szkoleń dla wolontariuszy, którzy zgłosili się do II edycji naszego Centrum Wolontariatu.

10 osób, uzbrojenych w wiedzę z zakresu zagadnień związanych z autyzmem, zaburzeń sensorycznych oraz pełnych kreatywnych pomysłów na zabawy wspierające rozwój wyrusza do domów 10 dzieci, których rodzice zgłosili chęć uczestniczenia w naszym projekcie.

Przez kolejne trzy miesiące będą wspólnie odkrywali niedyrektywne podejście, relacje i różne perspektywy.

Czeka na nich świat widziany oczyma dziecka z ASD, odbierany jego zmysłami i emocjami.

Rodzice, również przeszkoleni w zakresie niedyrektywności i współpracy z wolontariuszem, będą dla nich jednocześnie wsparciem jak i superwizorem. A może razem odkryją rzeczy niezwykłe?

Centrum Wolontariatu to projekt, który zakłada zbudowanie bazy wolontariuszy przeszkolonych przez specjalistów Fundacji Na Niebiesko w tematyce niedyrektywnych metod nauki i rozwoju przez zabawę, nauczenie rodziców podejścia niedyrektywnego i przygotowanie do pracy z wolontariuszami oraz koordynowanie ich działań.

II edycja projektu finansowana ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich to cykl warsztatów dla grupy 10 wolontariuszy i 10 par rodziców. Po szkoleniu wolontariusze realizują co najmniej 40 godzin pracy z danym dzieckiem z ASD na terenie domu rodzinnego dziecka.

Naszym celem jest rozpropagowanie niedyrektywnych metod pracy z dziećmi z całościowymi zaburzeniami rozwoju, które są możliwe do realizowania przez każdą przeszkoloną osobę. Dzięki Centrum Wolontariatu możemy zapewnić rodzicom pomoc umożliwiającą ciągłą pracę nad rozwojem ich dzieci, niezależnie od sytuacji finansowej.

 

fio_ww_logotyp_kolor

pisop_logo

 

 

Tags

W życiu nie chodzi o czekanie, aż burza minie... Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.

Społeczności