Latest From Our Blog

11020754_366992766820208_2445389041543898585_n

2.04.2015 Obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

923550_795013017194983_2112310026_n
Z okazji obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu Fundacja Na Niebiesko w ramach inicjatywy Rozkrzycz Autyzm Razem z Nami organizuje przy wsparciu Studenckiej Rady Miasta Poznania oraz Wydziałowego Centrum Wolontariatu Volontario WSE UAM akcję „Dzieci z autyzmem kochają bańki!”!
Serdecznie zapraszamy 2 kwietnia na poznański Stary Rynek wszystkich, którzy chcieliby puścić razem z nami symboliczne bańki dla dzieci z autyzmem!


Skąd ten pomysł? 2 kwietnia został uznany za Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Tego dnia w Polsce i na świecie dzieje się dużo wydarzeń, będących gestem solidarności i wsparcia dla osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu i ich rodzin.
Dlatego my w samo południe na Starym Rynku sprawimy, że w niebo uniosą się tysiące baniek! Bo dzieci z autyzmem kochają bańki, a my pokażemy im, tak jak w zeszłym roku, że jesteśmy z nimi i dla nich 🙂
Ale pozostańcie czujni! Bańki nie będą jedyną atrakcją tego dnia. Chcemy, aby cały Stary Rynek stał się NIEBIESKI!!! Dzięki inicjatywie Rozkrzycz Autyzm Razem z Nami w sercu Poznania każdy znajdzie coś dla siebie – taniec, muzyka, zabawy z chustą Klanza. Być może szybciej zabiją też serca miłośników warczących jednośladów, a poza tym wypatrujcie wszędzie niebieskich ludzików…
Wszystkich, którzy chcieliby poznać i zrozumieć autyzm zapraszamy o godz.13:00 do klubokawiarni Meskalina na Lekcję Akceptacji, którą nasi terapeuci przeprowadzają w szkołach gimnazjalnych i licealnych.
Znajdziecie tam też strefę doświadczeń sensorycznych, które pozwolą Wam choć przez chwilę poczuć, jak może odbierać świat osoba z autyzmem! Gdyby pogoda nam nie dopisała, zapraszamy do Meskaliny już od 12:00.

Zapraszamy wszystkich pozytywnych ludzi, niezależnie od wieku, płci, rodziny z dziećmi albo i bez, studentów, uczniów, zainteresowanych autyzmem lub też takich, którzy o autyzmie nie mają pojęcia. I co najważniejsze – same osoby z zaburzeniami ze spektrum i ich najbliższych.
To dla nich tego dnia bądźmy wszyscy NIEBIESCY!

Sprzęt do dmuchania i płyn zostanie dostarczony przez organizatorów.

Tags

W życiu nie chodzi o czekanie, aż burza minie... Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.

Społeczności